Nowe Jeruzalem Odnowa w Duchu Świętym w Parafii pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce (FARA)
menu

GODZINA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

25 kwietnia 2019     Aktualności

Pan Jezus polecił czcić godzinę swej śmierci. "Ile razy usłyszysz, jak zegar bije godzinę trzecią, zanurzaj się cała w miłosierdziu Moim, uwielbiając i wysławiając je; wzywaj jego wszechmocy dla świata całego, a szczególnie dla biednych grzeszników, bo w tej chwili zostało na oścież otwarte dla wszelkiej duszy. W tej godzinie uprosisz wszystko dla siebie i innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego - miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość" (Dz 1572). Pan Jezus pragnie, aby w tej godzinie rozważać Jego bolesną mękę, bo w niej najwyraźniej objawiła się miłość Boga do ludzi; aby uwielbiać i wysławiać miłosierdzie Boga i dla zasług męki Chrystusa błagać o potrzebne łaski dla siebie i całego świata, a szczególnie dla grzeszników. "Staraj się w tej godzinie odprawiać drogę krzyżową ... , a jeżeli nie możesz odprawić drogi krzyżowej, to przynajmniej wstąp na chwilę do kaplicy i uczcij Moje serce, które jest pełne miłosierdzia w Najświętszym Sakramencie; a jeżeli nie możesz wstąpić do kaplicy, pogrąż się w modlitwie tam, gdzie jesteś, chociaż przez króciótką chwilę" (Dz 1572).

"Nie odmówię duszy niczego, która Mnie prosi przez mękę Moją" (Dz Dz 1320).

Modlitwa w godzinie Miłosierdzia jest ściśle związana z godziną trzecią po południu, winna być skierowana do Jezusa i w błaganiach należy odwoływać się do wartości i zasług Jego bolesnej męki.

W związku z tym, zapraszamy wszystkich w najbliższą niedzielę - Niedzielę Miłosierdzia Bożego - na Adorację Najświętszego Sakramentu w Kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryii Panny, na godz. 15.00.